ProTaper 810 Alloy Riser Bar (31.8) 25mm/810mm Stealth Black
- 7050 ProTaper alloy optimizes strength while reducing weight
- Cut mark graphics aid in customizing fit
| Model | 810 |
| Clamp | 31.8mm |
| Rise | 25mm |
| Width | 810mm |
| Upsweep | 4 Deg |
| Back Sweep | 8 Deg |
| Material | Aluminum |
| Color | Stealth Black |
| Weight | 320g |

Description
- 7050 ProTaper alloy optimizes strength while reducing weight
- Cut mark graphics aid in customizing fit
| Model | 810 |
| Clamp | 31.8mm |
| Rise | 25mm |
| Width | 810mm |
| Upsweep | 4 Deg |
| Back Sweep | 8 Deg |
| Material | Aluminum |
| Color | Stealth Black |
| Weight | 320g |














