ProTaper JUNIT Handlebar 1" Rise (31.8) 680mm Black
- Constructed of 7050 aluminum and features built-in bar plugs for added safety
- Bar diameter is 15.5mm, works with JUNIT grips only
| Model | JUINIT |
| Clamp | 31.8mm |
| Rise | 12.7mm |
| Width | 680mm |
| Upsweep | 1 Deg |
| Back Sweep | 8 Deg |
| Material | Aluminum |
| Color | Black |
| Weight | 260g |
Original: $69.99
-65%$69.99
$24.50
Description
- Constructed of 7050 aluminum and features built-in bar plugs for added safety
- Bar diameter is 15.5mm, works with JUNIT grips only
| Model | JUINIT |
| Clamp | 31.8mm |
| Rise | 12.7mm |
| Width | 680mm |
| Upsweep | 1 Deg |
| Back Sweep | 8 Deg |
| Material | Aluminum |
| Color | Black |
| Weight | 260g |














