Quality Wheels 105/R460 Front Wheel - 700 QR x 100mm Rim Brake BLK Clincher 32H
Classic combo Shimano 105 hubs and DT R460 rims.18mm inner width Uses 21mm tubeless tape
| Rim Width (Internal) | 18 |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
$157.50
Quality Wheels 105/R460 Front Wheel - 700 QR x 100mm Rim Brake BLK Clincher 32H—
$157.50

Description
Classic combo Shimano 105 hubs and DT R460 rims.18mm inner width Uses 21mm tubeless tape
| Rim Width (Internal) | 18 |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |














