Quality Wheels DT 240 / Reserve 30 HD Carbon Rear Wheel - 27.5" 12 x 148mm 6-Bolt XD Ratchet DEG 90 Carbon 28H
Quality Wheels DT 240 / Reserve 30 HD Carbon Rear Wheel - 27.5" 12 x 148mm 6-Bolt XD Ratchet DEG 90 Carbon 28H
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 30mm |
| Cassette Body Type | SRAM XD |
| Valve | Presta |
| Color | Carbon |
| Wheel Size | 27.5" |
| Defined Color | Carbon |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Original: $1,139.00
-65%$1,139.00
$398.65
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 30mm |
| Cassette Body Type | SRAM XD |
| Valve | Presta |
| Color | Carbon |
| Wheel Size | 27.5" |
| Defined Color | Carbon |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |














