Quality Wheels Shimano Deore / Alex EM30 Disc Rear Wheel - 29" QR x 135mm 6-Bolt HG 11 MTN BLK 32H
Quality Wheels Shimano Deore / Alex EM30 Disc Rear Wheel - 29" QR x 135mm 6-Bolt HG 11 MTN BLK 32H
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Cassette Body Type | Shimano Dynasys 11 Speed Mountain |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 8 9 10 Speed |
| Wheel Size | 29" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $189.00
-65%$189.00
$66.15

Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Cassette Body Type | Shimano Dynasys 11 Speed Mountain |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 8 9 10 Speed |
| Wheel Size | 29" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |















