Quality Wheels Value Double Wall Series Rear Wheel - 700 10 x 1 x 135mm Rim Brake HG 10 BLK Clincher 32H
Quality Wheels Value Double Wall Series Rear Wheel - 700 10 x 1 x 135mm Rim Brake HG 10 BLK Clincher 32H
| Rear Axle | 10x1 Threaded x 135mm |
| Rim Width (Internal) | 16 |
| Cassette Body Type | Shimano HG |
| Valve | Schrader |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
Original: $89.00
-65%$89.00
$31.15
Description
| Rear Axle | 10x1 Threaded x 135mm |
| Rim Width (Internal) | 16 |
| Cassette Body Type | Shimano HG |
| Valve | Schrader |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |














