HomeStore
Quality Wheels Value Double Wall Series Rim+Disc Rear Wheel - 700 QR x135mm Center-Lock HG10 BLK Clincher 32H
Quality Wheels Value Double Wall Series Rim+Disc Rear Wheel - 700 QR x135mm Center-Lock HG10 BLK Clincher 32H
If you need just one wheel to stock for on-the-spot repairs these wheels feature both Rim Brake and Disc Brake compatibility.Shimano hub Center-Lock Disc and rim brake
| Rear Axle | QR x 135mm |
| Rim Width (Internal) | 16 |
| Cassette Body Type | Shimano HG |
| Valve | Schrader |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
$109.00
Quality Wheels Value Double Wall Series Rim+Disc Rear Wheel - 700 QR x135mm Center-Lock HG10 BLK Clincher 32H—
$109.00

Description
If you need just one wheel to stock for on-the-spot repairs these wheels feature both Rim Brake and Disc Brake compatibility.Shimano hub Center-Lock Disc and rim brake
| Rear Axle | QR x 135mm |
| Rim Width (Internal) | 16 |
| Cassette Body Type | Shimano HG |
| Valve | Schrader |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |














