Quality Wheels Value Single Wall Series Front Wheel - 27" QR x 100mm Rim Brake Silver Clincher 36H
Quality Wheels Value Single Wall Series Front Wheel - 27" QR x 100mm Rim Brake Silver Clincher 36H
| Rim Width (Internal) | 18, 20 |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Valve | Schrader |
| Color | Silver |
| Wheel Size | 26", 27", 700c |
| Defined Color | Silver |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 622 / Road / 29", 630 / 27" |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |



Description
| Rim Width (Internal) | 18, 20 |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Valve | Schrader |
| Color | Silver |
| Wheel Size | 26", 27", 700c |
| Defined Color | Silver |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 622 / Road / 29", 630 / 27" |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |











