Reserve Wheels Reserve 30 HD AL Wheelset - MX 29"F/27.5"R 20 x 110 DH Boost/12 x 157 6-Bolt XD Aluminum DT350
Reserve Wheels Reserve 30 HD AL Wheelset - MX 29"F/27.5"R 20 x 110 DH Boost/12 x 157 6-Bolt XD Aluminum DT350
| Rear Axle | 12mm Thru x 157mm |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Cassette Body Type | SRAM XD |
| Front Axle | 20mm Thru x 110mm Boost |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 27.5" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Original: $799.00
-65%$799.00
$279.65
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 157mm |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Cassette Body Type | SRAM XD |
| Front Axle | 20mm Thru x 110mm Boost |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 27.5" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |














