Reserve Wheels Reserve 57/64 Turbulent Aero Wheelset - 700 12 x 100/12 x 142 Center-Lock XDR Carbon DT240
Reserve Wheels Reserve 57/64 Turbulent Aero Wheelset - 700 12 x 100/12 x 142 Center-Lock XDR Carbon DT240
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 24.4 |
| Cassette Body Type | SRAM XDR |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Carbon |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $2,199.00
-65%$2,199.00
$769.65
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 24.4 |
| Cassette Body Type | SRAM XDR |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Carbon |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |














