Reverse Black One 26" Rim 32h Silver
- Tubeless ready rim with a pinned rim joint
- 30mm inner width and 35mm outer width with 21.8mm height
- Polished weight 470g
- Recommended tire width: 2.2"-2.8"
| Model | Black One |
| Size | 26" |
| Width | 30mm |
| Depth | 21.8mm |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 530mm |
| Color | Silver |
| Weight | 470g |
$40.25
Original: $114.99
-65%Reverse Black One 26" Rim 32h Silver—
$114.99
$40.25
Description
- Tubeless ready rim with a pinned rim joint
- 30mm inner width and 35mm outer width with 21.8mm height
- Polished weight 470g
- Recommended tire width: 2.2"-2.8"
| Model | Black One |
| Size | 26" |
| Width | 30mm |
| Depth | 21.8mm |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 530mm |
| Color | Silver |
| Weight | 470g |














