Ritchey Superlogic Ergomax Bar (31.8) 40cm Black
| Model | Superlogic Ergomax |
| Clamp | 31.8mm |
| Size | 40cm |
| Hood Width | 40cm |
| Drop Width | 46.7cm |
| Drop | 113mm |
| Reach | 70mm |
| Sweep | 5 Deg |
| Drop Flare | 17.5 Deg |
| Rise | 20mm |
| Top | Aero |
| Material | Carbon |
| Routing | Internal |
| Color | Matte Carbon |
Original: $359.95
-65%$359.95
$125.98
Description
| Model | Superlogic Ergomax |
| Clamp | 31.8mm |
| Size | 40cm |
| Hood Width | 40cm |
| Drop Width | 46.7cm |
| Drop | 113mm |
| Reach | 70mm |
| Sweep | 5 Deg |
| Drop Flare | 17.5 Deg |
| Rise | 20mm |
| Top | Aero |
| Material | Carbon |
| Routing | Internal |
| Color | Matte Carbon |














