Ritchey WCS Headset Lower Cartridge ZS44/30 PF Alloy Black
- Semi-integrated sealed cartridge bearings with alloy cups that press into the head tube
- Upper includes top cap
- Lower includes crown race
| Model | WCS Lower |
| S.H.I.S. | ZS44/30 |
| Stack | 1mm |
| Upper/Lower | Lower |
| Color | Black |
| Weight | 34g |
| Type | Lower |
| S H I S | ZS44/30 |
| Stack Height | 1Mm |
Original: $43.95
-65%$43.95
$15.38
Description
- Semi-integrated sealed cartridge bearings with alloy cups that press into the head tube
- Upper includes top cap
- Lower includes crown race
| Model | WCS Lower |
| S.H.I.S. | ZS44/30 |
| Stack | 1mm |
| Upper/Lower | Lower |
| Color | Black |
| Weight | 34g |
| Type | Lower |
| S H I S | ZS44/30 |
| Stack Height | 1Mm |














