Ritchey WCS Streem Bar (31.8) 38cm Matte Black
- Triple butted 7075 alloy with 4.7 degree sweep on top
- Redesigned wing-shaped top section for improved aerodynamics and climbing comfort
- Extended center section is compatible with clip-on bars
- Internal routing for Shimano Di2 junction box
- Width measured center-to-center. 275g (42cm)
| Model | cWCS Streem Bar |
| Clamp | 31.8mm |
| Size | 38cm |
| Hood W | 38cm |
| Drop W | 38.9cm |
| Drop | 128mm |
| Reach | 73mm |
| Sweep | 5 deg |
| Flare | 2 deg |
| Top | Aero |
| Material | Aluminum |
| Routing | Internal |
| Color | Matte Black |
| Weight | 287g (42cm) |
| Width | 38Cm |
Original: $131.95
-65%$131.95
$46.18
Description
- Triple butted 7075 alloy with 4.7 degree sweep on top
- Redesigned wing-shaped top section for improved aerodynamics and climbing comfort
- Extended center section is compatible with clip-on bars
- Internal routing for Shimano Di2 junction box
- Width measured center-to-center. 275g (42cm)
| Model | cWCS Streem Bar |
| Clamp | 31.8mm |
| Size | 38cm |
| Hood W | 38cm |
| Drop W | 38.9cm |
| Drop | 128mm |
| Reach | 73mm |
| Sweep | 5 deg |
| Flare | 2 deg |
| Top | Aero |
| Material | Aluminum |
| Routing | Internal |
| Color | Matte Black |
| Weight | 287g (42cm) |
| Width | 38Cm |














