RockShox Lyrik Select Delta RC Suspension Fork - 29" 140mm 15x110mm 44mm Offset Linear XL Air Spring Gloss BLK E1
RockShox Lyrik Select Delta RC Suspension Fork - 29" 140mm 15x110mm 44mm Offset Linear XL Air Spring Gloss BLK E1
| Steerer Type | Tapered |
| Lockout Switch | Crown |
| Brake Type | Post Mount 180 |
| Negative Spring | Air |
| Travel (mm) | 140 |
| Offset | 44 |
| Axle to Crown Length | 556 |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Maximum Tire Width | 70 |
| S.H.I.S. Stem Clamp Diameter | 28.6 |
| Color | Gloss Black |
| Crown Race | 40 |
| Wheel Size | 29" |
| External Adjustments | Rebound Damping |
| Defined Color | Black |
| Positive Spring | Air |
| keyword search | RockShox Model Year 27 |
| Stanchion Diameter | 35 |
Original: $929.00
-65%$929.00
$325.15
Description
| Steerer Type | Tapered |
| Lockout Switch | Crown |
| Brake Type | Post Mount 180 |
| Negative Spring | Air |
| Travel (mm) | 140 |
| Offset | 44 |
| Axle to Crown Length | 556 |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Maximum Tire Width | 70 |
| S.H.I.S. Stem Clamp Diameter | 28.6 |
| Color | Gloss Black |
| Crown Race | 40 |
| Wheel Size | 29" |
| External Adjustments | Rebound Damping |
| Defined Color | Black |
| Positive Spring | Air |
| keyword search | RockShox Model Year 27 |
| Stanchion Diameter | 35 |











