Salsa Cutthroat C Frameset - 29" Carbon Deep Orchid 54cm
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 540 |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Carbon |
| Frame Material | Carbon |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Deep Orchid |
| Mfg Size | 54cm |
| Platform | Cutthroat |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Purple |
Original: $2,599.00
-65%$2,599.00
$909.65
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 540 |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Carbon |
| Frame Material | Carbon |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Deep Orchid |
| Mfg Size | 54cm |
| Platform | Cutthroat |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Purple |














