Salsa Timberjack Eagle 70 Transmission Bike - 29" Aluminum BLK Spruce Medium
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 615.3 |
| Fork Type | Suspension |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Black Spruce |
| Mfg Size | Medium |
| Platform | Timberjack |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Green |
Original: $2,199.00
-65%$2,199.00
$769.65
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 615.3 |
| Fork Type | Suspension |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Black Spruce |
| Mfg Size | Medium |
| Platform | Timberjack |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Green |






















