HomeStore
Salt Everest Freecoaster Wheel Rear 20'' / 406 Holes: 36 14mm 110mm Rim Right Side Drive Freecoaster
Salt Everest Freecoaster Wheel Rear 20'' / 406 Holes: 36 14mm 110mm Rim Right Side Drive Freecoaster
Salt Everest Rear Wheel - 20" 14 x 110mm Rim Brake Freecoaster Black Clincher. Salt Everest rear wheel.Double wall rim
- TECH SPECS
| Cassette Body Type | Single Cog Driver |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Rear Axle | 14mm Threaded x 110mm |
| Tire Type | Clincher |
| Wheel Size | 20" |
| Defined Color | Black |
| Valve | Schrader |
$179.99
Salt Everest Freecoaster Wheel Rear 20'' / 406 Holes: 36 14mm 110mm Rim Right Side Drive Freecoaster—
$179.99

Description
Salt Everest Rear Wheel - 20" 14 x 110mm Rim Brake Freecoaster Black Clincher. Salt Everest rear wheel.Double wall rim
- TECH SPECS
| Cassette Body Type | Single Cog Driver |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Rear Axle | 14mm Threaded x 110mm |
| Tire Type | Clincher |
| Wheel Size | 20" |
| Defined Color | Black |
| Valve | Schrader |
