Samox G3 Crankset - 170mm 10-11 Speed 44/28t 104/64bcd 24mm Spindle Black
| Color | Black |
| Rings | 44/28 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 170 |
| Crank Intended Use | Gravel |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Chainring BCD | 64 |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Defined Color | Black |
| Size | 170Mm |
| Chainrings | 44/28T |
Original: $100.20
-65%$100.20
$35.07
Description
| Color | Black |
| Rings | 44/28 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 170 |
| Crank Intended Use | Gravel |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Chainring BCD | 64 |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Defined Color | Black |
| Size | 170Mm |
| Chainrings | 44/28T |











