Schwalbe Big Apple Tire - 26 x 2.15 Clincher Wire BLK RaceGuard Endurance E25
| Color | Black |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 53 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 2.15 |
| Tire Type | Clincher |
Original: $45.57
-65%$45.57
$15.95
Description
| Color | Black |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 53 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 2.15 |
| Tire Type | Clincher |














