Schwalbe Eddy Current Rear Tire - 27.5 x 2.6 Tubeless Folding BLK Evolution Super Gravity Addix Soft
Schwalbe Eddy Current Rear Tire - 27.5 x 2.6 Tubeless Folding BLK Evolution Super Gravity Addix Soft
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Sidewall |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| ISO Width (mm) | 66 |
| Labeled Size | 27.5 x 2.6 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Original: $108.00
-65%$108.00
$37.80
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Sidewall |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| ISO Width (mm) | 66 |
| Labeled Size | 27.5 x 2.6 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |














