Schwalbe G-One Bite E25 Tire 700x40 EVO Black
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| ISO Width (mm) | 40 |
| Labeled Size | 28 x 1.50 |
| Labeled Size | 700 x 40 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Diameter | 28" |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Original: $81.00
-65%$81.00
$28.35
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| ISO Width (mm) | 40 |
| Labeled Size | 28 x 1.50 |
| Labeled Size | 700 x 40 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Diameter | 28" |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |











