Schwalbe Magic Mary Tire - 26 x 2.35 Tubeless Folding BLK Pro Trail Soft E-50
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 67 |
| Color | Black |
| Weight | 1025 |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 60 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Downhill |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 26 x 2.35 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Original: $102.00
-65%$102.00
$35.70
Description
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 67 |
| Color | Black |
| Weight | 1025 |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 60 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Downhill |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 26 x 2.35 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |














