Schwalbe Magic Mary Tire - 29 x 2.40 Tubeless Folding BLK/Bronze Pro Gravity Soft E-50
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 2x67 |
| Color | Black/Bronze |
| Weight | 1340 |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Brown |
| ISO Width (mm) | 62 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Downhill |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.40 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Original: $108.00
-65%$108.00
$37.80
Description
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 2x67 |
| Color | Black/Bronze |
| Weight | 1340 |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Brown |
| ISO Width (mm) | 62 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Downhill |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.40 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |














