Schwalbe One TLE Performance E25 700x30 Black/Tanwall
- Low-rolling resistance clincher tires
- TLE: tubeless ready easy, more cut resistant sidewall and easier to mount
- E25/E50 rated tires are designed to withstand the additional weight and forces of e-bikes
| Model | One |
| Size | 700c |
| Width | 30mm |
| Casing | RaceGuard |
| TPI | 67 |
| Compound | Addix |
| Bead | Folding |
| Type | Tubeless |
| Color | Black/Tanwall |
| Weight | 345g |
| E | Bike-E25 |
Original: $64.17
-65%$64.17
$22.46
Description
- Low-rolling resistance clincher tires
- TLE: tubeless ready easy, more cut resistant sidewall and easier to mount
- E25/E50 rated tires are designed to withstand the additional weight and forces of e-bikes
| Model | One |
| Size | 700c |
| Width | 30mm |
| Casing | RaceGuard |
| TPI | 67 |
| Compound | Addix |
| Bead | Folding |
| Type | Tubeless |
| Color | Black/Tanwall |
| Weight | 345g |
| E | Bike-E25 |














