Schwalbe Standard Tube - 26 x 1 - 1.5 40mm Presta Valve
| Shaft Type | Threaded |
| Tube Compound | Butyl |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
| ISO Width (mm) | 38 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Labeled Size | 26 x 1 - 1.5 |
| Size | 26 X 1 - 1.5 |
| Valve Type | Presta |
Original: $7.88
-65%$7.88
$2.76
Description
| Shaft Type | Threaded |
| Tube Compound | Butyl |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
| ISO Width (mm) | 38 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Labeled Size | 26 x 1 - 1.5 |
| Size | 26 X 1 - 1.5 |
| Valve Type | Presta |














