Schwalbe Standard Tube - 700 x 18 - 28mm 50mm Presta Valve
| Shaft Type | Threaded |
| Tube Compound | Butyl |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Med 41-55mm |
| ISO Width (mm) | 28 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 700 x 18 - 28 |
| Size | 700 X 18 - 28Mm |
| Valve Type | Presta Med (41-55Mm) |
Original: $8.57
-65%$8.57
$3.00
Description
| Shaft Type | Threaded |
| Tube Compound | Butyl |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Med 41-55mm |
| ISO Width (mm) | 28 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 700 x 18 - 28 |
| Size | 700 X 18 - 28Mm |
| Valve Type | Presta Med (41-55Mm) |














