Schwalbe Standard Tube - 700 x 28 - 32mm 40mm Presta Valve
| Shaft Type | Threaded |
| Tube Compound | Butyl |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
| ISO Width (mm) | 32 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 700 x 28 - 32 |
| Size | 700 X 28 - 32Mm |
| Valve Type | Presta Short (32-40Mm) |
Original: $7.88
-65%$7.88
$2.76
Description
| Shaft Type | Threaded |
| Tube Compound | Butyl |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
| ISO Width (mm) | 32 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 700 x 28 - 32 |
| Size | 700 X 28 - 32Mm |
| Valve Type | Presta Short (32-40Mm) |














