Schwalbe Wicked Will Mountain Tire 27.5"x2.40 Folding Tubeless Ready Addix Speedgrip Super Ground TL Easy Black
Schwalbe Wicked Will Mountain Tire 27.5"x2.40 Folding Tubeless Ready Addix Speedgrip Super Ground TL Easy Black
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| ISO Width (mm) | 62 |
| Labeled Size | 27.5 x 2.4 |
| PSI | 50 |
| TPI | 67 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Weight | 920 |
Original: $102.00
-65%$102.00
$35.70
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| ISO Width (mm) | 62 |
| Labeled Size | 27.5 x 2.4 |
| PSI | 50 |
| TPI | 67 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Weight | 920 |















