Schwalbe Wicked Will Mountain Tire 29"x2.40 Folding Clincher Addix Performance Performance Line 67TPI Black
Schwalbe Wicked Will Mountain Tire 29"x2.40 Folding Clincher Addix Performance Performance Line 67TPI Black
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| ISO Width (mm) | 62 |
| Labeled Size | 29 x 2.4 |
| PSI | 50 |
| TPI | 67 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Type | Clincher |
| Weight | 920 |
Original: $59.00
-65%$59.00
$20.65
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| ISO Width (mm) | 62 |
| Labeled Size | 29 x 2.4 |
| PSI | 50 |
| TPI | 67 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Type | Clincher |
| Weight | 920 |















