SDG Components Tellis Dropper Seatpost 30.9mm 480mm Travel: 170mm Offset: 0mm Remote: On handlebar
SDG Components Tellis Dropper Seatpost 30.9mm 480mm Travel: 170mm Offset: 0mm Remote: On handlebar
- TECH SPECS
| Clamp Type | Standard Double bolt |
| Primary Color | Black |
| Remote Position | On handlebar |
| Cable Routing | Internal |
| Seat Post Diameter | 30.9mm |
| Seat Post Length | 480mm |
| Seat Post Material | Aluminum |
| Offset | 0mm |
| Seat Post Weight | 570g |
| Travel | 170mm |
Original: $215.99
-65%$215.99
$75.60
Description
- TECH SPECS
| Clamp Type | Standard Double bolt |
| Primary Color | Black |
| Remote Position | On handlebar |
| Cable Routing | Internal |
| Seat Post Diameter | 30.9mm |
| Seat Post Length | 480mm |
| Seat Post Material | Aluminum |
| Offset | 0mm |
| Seat Post Weight | 570g |
| Travel | 170mm |














