Shimano CUES FC-U6030-1 Crankset - 170mm 9/10/11-Speed 42t Asymmetric 110 BCD Silver
| Rings | 42 |
| Number of Chainrings | Chain Retaining Single |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Chainring BCD | 110 Shimano Asymmetric |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Color | Silver |
| Crank Length (mm) | 170 |
| Crank Intended Use | Road |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Shimano Hollowtech II |
| Defined Color | Silver |
Original: $125.00
-65%$125.00
$43.75
Description
| Rings | 42 |
| Number of Chainrings | Chain Retaining Single |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Chainring BCD | 110 Shimano Asymmetric |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Color | Silver |
| Crank Length (mm) | 170 |
| Crank Intended Use | Road |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Shimano Hollowtech II |
| Defined Color | Silver |















