Soma Portola Bar (26.0) 53cm - Silver
- Drop bar designed with off road use in mind
- Similar to the Junebug but with a 26.0 clamp and a narrower version available
- Polished 6061 T6 aluminum
- Width is measured center-to-center at the bar ends
- Grip area has a slight flare
- Bar end shifter compatible
| Model | Portola |
| Clamp | 26.0mm |
| Size | 41cm |
| Hood Width | 41cm |
| Drop Width | 53cm |
| Drop | 112mm |
| Reach | 65mm |
| Sweep | - |
| Drop Flare | - |
| Rise | - |
| Top | Round |
| Material | Aluminum |
| Routing | External |
| Color | Silver |
| Weight | - |
| Length | 53Cm |
Original: $89.99
-65%$89.99
$31.50
Description
- Drop bar designed with off road use in mind
- Similar to the Junebug but with a 26.0 clamp and a narrower version available
- Polished 6061 T6 aluminum
- Width is measured center-to-center at the bar ends
- Grip area has a slight flare
- Bar end shifter compatible
| Model | Portola |
| Clamp | 26.0mm |
| Size | 41cm |
| Hood Width | 41cm |
| Drop Width | 53cm |
| Drop | 112mm |
| Reach | 65mm |
| Sweep | - |
| Drop Flare | - |
| Rise | - |
| Top | Round |
| Material | Aluminum |
| Routing | External |
| Color | Silver |
| Weight | - |
| Length | 53Cm |














