Soma Shikoro K Tire 700x33c - Black/Brown
- Fast rolling, armored tire for events, training and commuting
- Dense weave polyamide casing with brown sidewall
- Made in Japan by Panaracer
| Model | Shikoro |
| Size | 700c |
| Width | 33mm |
| Casing | 400D Polyamide |
| TPI | 60 |
| Compound | High Mileage Carbon |
| Bead | Folding |
| Type | Non-Tubeless |
| Color | Black/Brown |
| Weight | 350g |

Description
- Fast rolling, armored tire for events, training and commuting
- Dense weave polyamide casing with brown sidewall
- Made in Japan by Panaracer
| Model | Shikoro |
| Size | 700c |
| Width | 33mm |
| Casing | 400D Polyamide |
| TPI | 60 |
| Compound | High Mileage Carbon |
| Bead | Folding |
| Type | Non-Tubeless |
| Color | Black/Brown |
| Weight | 350g |











