Soma Wolverine Unicrown TA CX Fork 700c 1-1/8" Blue
- Unicrown design with Tange Infinity CrMo steel tubing
- Single eyelets, pannier rack mounts and mini rack mounts
- Fits 700c x 45mm tires with fenders
| Model | Wolverine CX |
| Wheel Size | 700c |
| Steerer (Stem/Race) | Straight (28.6/30mm) |
| Offset | 50mm |
| Axle | Crown-400mm |
| Brake Mount | Disc Only (IS) |
| Dropout | 15x100mm TA |
| Color | Storm Blue |
Original: $259.99
-65%$259.99
$91.00
Description
- Unicrown design with Tange Infinity CrMo steel tubing
- Single eyelets, pannier rack mounts and mini rack mounts
- Fits 700c x 45mm tires with fenders
| Model | Wolverine CX |
| Wheel Size | 700c |
| Steerer (Stem/Race) | Straight (28.6/30mm) |
| Offset | 50mm |
| Axle | Crown-400mm |
| Brake Mount | Disc Only (IS) |
| Dropout | 15x100mm TA |
| Color | Storm Blue |














