SRAM Force 22 Exogram Crankset - 170mm 11-Speed 50/34t 110 BCD BB30/PF30 Spindle Interface BLK
SRAM Force 22 Exogram Crankset - 170mm 11-Speed 50/34t 110 BCD BB30/PF30 Spindle Interface BLK
| Rings | 50/34 |
| Number of Chainrings | Double |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Chainring BCD | 110 |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Color | Black |
| Crank Length (mm) | 170 |
| Crank Intended Use | Road |
| Weight | 626 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | BB30/PF30 |
| Defined Color | Black |
Original: $326.00
-65%$326.00
$114.10
Description
| Rings | 50/34 |
| Number of Chainrings | Double |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Chainring BCD | 110 |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Color | Black |
| Crank Length (mm) | 170 |
| Crank Intended Use | Road |
| Weight | 626 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | BB30/PF30 |
| Defined Color | Black |





















