SRAM Rival1 Crankset 11 sp. 175mm 50T BCD:110mm GXP 68mm 45.5mm Black
- TECH SPECS
| BB Included | No |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Chainring BCD | 110 |
| Color | Black |
| Crank Intended Use | Road |
| Crank Length (mm) | 175 |
| Defined Color | Black |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Drivetrain Speeds | 10 |
| Number of Chainrings | Chain Retaining Single |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Rings | 50 |
| Spindle Interface Type | SRAM/Truvativ GXP |
Original: $184.00
-65%$184.00
$64.40
Description
- TECH SPECS
| BB Included | No |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Chainring BCD | 110 |
| Color | Black |
| Crank Intended Use | Road |
| Crank Length (mm) | 175 |
| Defined Color | Black |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Drivetrain Speeds | 10 |
| Number of Chainrings | Chain Retaining Single |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Rings | 50 |
| Spindle Interface Type | SRAM/Truvativ GXP |


















