Stan's Arch MK4 LTD Front Wheel - 29 15 x 100mm 6-Bolt Black
| Rim Width (Internal) | 28 |
| Front Axle | 15mm Thru x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 29" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Original: $244.00
-65%$244.00
$85.40
Description
| Rim Width (Internal) | 28 |
| Front Axle | 15mm Thru x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 29" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |














