Stan's Crest MK4 LTD Rear Wheel - 29" 12 x 148mm Center-Lock XDR 32H
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 25 |
| Cassette Body Type | SRAM XDR |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 29" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $381.00
-65%$381.00
$133.35
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 25 |
| Cassette Body Type | SRAM XDR |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 29" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |














