Sun Ringle Duroc SD37 Expert Front Wheel - 27.5" 20 x 110 mm DH 6-Bolt Black
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rim Width (Internal) | 32 |
| Wheel Size | 27.5" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Front Axle | 20mm Thru x 110mm |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Valve | Presta |
Original: $279.99
-65%$279.99
$98.00
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rim Width (Internal) | 32 |
| Wheel Size | 27.5" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Front Axle | 20mm Thru x 110mm |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Valve | Presta |















