Sunrace FCM300 7/8sp Crankset 28/38/48t 175mm Black
- Forged aluminum arms with JIS square spindle taper (129mm BB sold separately)
- Super Fluid Drive riveted steel rings
- 50mm chainline
- 1107g
| Model | FCM300 |
| Length | 175mm |
| Direct Mount/BCD | Riveted |
| Rings Included | 48/38/28t |
| Configuration | 3x7/8 |
| Spindle Interface | JIS Square |
| Chainline | 50mm |
| Material | Aluminum |
| Color | Black |
Original: $27.99
-65%$27.99
$9.80
Description
- Forged aluminum arms with JIS square spindle taper (129mm BB sold separately)
- Super Fluid Drive riveted steel rings
- 50mm chainline
- 1107g
| Model | FCM300 |
| Length | 175mm |
| Direct Mount/BCD | Riveted |
| Rings Included | 48/38/28t |
| Configuration | 3x7/8 |
| Spindle Interface | JIS Square |
| Chainline | 50mm |
| Material | Aluminum |
| Color | Black |


















