SunRingle CR18 29"/700c Rim 36h - Black
- Recommended for Cross, Touring
- Triple pocket, machined sidewalls, nickel plated brass eyelets
| Model | CR18 |
| Size | 29"/700c |
| Internal W | 18mm |
| Depth | 15.5mm |
| Hole | 36 |
| Brake | Rim |
| Type | Non-Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 612mm |
| Color | Black |
| Weight | 460g |
| Hub Drilling | 36H |
$14.00
Original: $39.99
-65%SunRingle CR18 29"/700c Rim 36h - Black—
$39.99
$14.00
Description
- Recommended for Cross, Touring
- Triple pocket, machined sidewalls, nickel plated brass eyelets
| Model | CR18 |
| Size | 29"/700c |
| Internal W | 18mm |
| Depth | 15.5mm |
| Hole | 36 |
| Brake | Rim |
| Type | Non-Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 612mm |
| Color | Black |
| Weight | 460g |
| Hub Drilling | 36H |














