SunRingle Duroc 30 24" JUNIT Rim 28h - Black
- Double wall, welded 6061 Series Alloy rim
- 17mm deep
- Tubeless setup is a snap with STR Tubeless technology
| Model | Duroc JUNIT |
| Size | 24" |
| Internal W | 26mm |
| Depth | 17mm |
| Hole | 28 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 492mm |
| Color | Black |
| Weight | 399g |
| Hub Drilling | 28H |

Description
- Double wall, welded 6061 Series Alloy rim
- 17mm deep
- Tubeless setup is a snap with STR Tubeless technology
| Model | Duroc JUNIT |
| Size | 24" |
| Internal W | 26mm |
| Depth | 17mm |
| Hole | 28 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 492mm |
| Color | Black |
| Weight | 399g |
| Hub Drilling | 28H |














