SunRingle Duroc 30 29" Rim 28h - Black
- Double wall, welded 6061 Series Alloy rim
- Tubeless setup is a snap with STR Tubeless technology
| Model | Duroc 30 |
| Size | 29" |
| Internal W | 26mm |
| Depth | 17mm |
| Hole | 28 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubesless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 606mm |
| Color | Black |
| Weight | 465g |
| Hole Count | 28H |
$99.99
SunRingle Duroc 30 29" Rim 28h - Black—
$99.99

Description
- Double wall, welded 6061 Series Alloy rim
- Tubeless setup is a snap with STR Tubeless technology
| Model | Duroc 30 |
| Size | 29" |
| Internal W | 26mm |
| Depth | 17mm |
| Hole | 28 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubesless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 606mm |
| Color | Black |
| Weight | 465g |
| Hole Count | 28H |














