SunRingle Duroc 35 27.5" Rim 28h - Black
- Double wall, welded 6061 Series Alloy rim
- 17mm deep
- Tubeless setup is a snap with STR Tubeless technology
| Model | Duroc 35 |
| Size | 27.5" |
| Internal W | 32mm |
| Depth | - |
| Hole | 28 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 568mm |
| Color | Black |
| Weight | 495g |
| Hole Count | 28H |
Original: $99.99
-65%$99.99
$35.00
Description
- Double wall, welded 6061 Series Alloy rim
- 17mm deep
- Tubeless setup is a snap with STR Tubeless technology
| Model | Duroc 35 |
| Size | 27.5" |
| Internal W | 32mm |
| Depth | - |
| Hole | 28 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 568mm |
| Color | Black |
| Weight | 495g |
| Hole Count | 28H |














