SunRingle Envy Rim Rear 20" 32h Rear Welded Black
- Triple pocket aluminum rim with welded and machined seam
- TCB machined sidewalls (rear), nickel plated brass eyelets
| Model | Envy Rear Welded |
| Size | 20" |
| Internal W | 23.5mm |
| Depth | 18.3mm |
| Hole | 32 |
| Brake | Rim |
| Type | Non-Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 390mm |
| Color | Black |
| Weight | 392g |
$23.10
Original: $65.99
-65%SunRingle Envy Rim Rear 20" 32h Rear Welded Black—
$65.99
$23.10
Description
- Triple pocket aluminum rim with welded and machined seam
- TCB machined sidewalls (rear), nickel plated brass eyelets
| Model | Envy Rear Welded |
| Size | 20" |
| Internal W | 23.5mm |
| Depth | 18.3mm |
| Hole | 32 |
| Brake | Rim |
| Type | Non-Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 390mm |
| Color | Black |
| Weight | 392g |














