SunRingle Helix TR29 27.5" Rim 32h - Black
- Utilizes SunRingle Tubeless Ready Technology (ABT) for use with tubeless ready tires
- Lightweight disc specific rims in various widths to cover XC to FR use
- Eyeleted with sleeved joints
| Model | Helix TR29 |
| Size | 27.5" |
| Internal W | 26mm |
| Depth | 22mm |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 561mm |
| Color | Black |
| Weight | 541g |
Original: $76.99
-65%$76.99
$26.95
Description
- Utilizes SunRingle Tubeless Ready Technology (ABT) for use with tubeless ready tires
- Lightweight disc specific rims in various widths to cover XC to FR use
- Eyeleted with sleeved joints
| Model | Helix TR29 |
| Size | 27.5" |
| Internal W | 26mm |
| Depth | 22mm |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 561mm |
| Color | Black |
| Weight | 541g |














