SunRingle Inferno 25 29" Rim 32h - Black
- Lightweight disc specific rims in various widths to cover XC to Freeride use
- Welded, single pocket rim with nickel plated eyelets
| Model | Inferno 25 |
| Size | 29" |
| Internal W | 20.3mm |
| Depth | 18mm |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc |
| Type | Non-Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 602mm |
| Color | Black |
| Weight | 550g |
| Rim Model | Inferno 25 |
| Internal Width | 20.3Mm |
| Erd | 602Mm |
$17.50
Original: $50.00
-65%SunRingle Inferno 25 29" Rim 32h - Black—
$50.00
$17.50
Description
- Lightweight disc specific rims in various widths to cover XC to Freeride use
- Welded, single pocket rim with nickel plated eyelets
| Model | Inferno 25 |
| Size | 29" |
| Internal W | 20.3mm |
| Depth | 18mm |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc |
| Type | Non-Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 602mm |
| Color | Black |
| Weight | 550g |
| Rim Model | Inferno 25 |
| Internal Width | 20.3Mm |
| Erd | 602Mm |














