SunRingle Inferno 27 26" rim 32h - black
- Lightweight disc specific rim
- Welded, machined single pocket rim with nickel plated eyelets
| Model | Inferno 27 |
| Size | 26" |
| Internal W | 22.3mm |
| Depth | 21mm |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 537mm |
| Color | Black |
| Weight | 480g |
$18.90
Original: $53.99
-65%SunRingle Inferno 27 26" rim 32h - black—
$53.99
$18.90
Description
- Lightweight disc specific rim
- Welded, machined single pocket rim with nickel plated eyelets
| Model | Inferno 27 |
| Size | 26" |
| Internal W | 22.3mm |
| Depth | 21mm |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 537mm |
| Color | Black |
| Weight | 480g |














