SunRingle Inferno 27 29" Rim 32h - Black
- Lightweight disc specific rims in various widths to cover XC to Freeride use
- Welded, single pocket rim with nickel plated eyelets
| Model | Inferno 27 |
| Size | 29" |
| Internal W | 22.3mm |
| Depth | 18mm |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc |
| Type | Non-Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 606mm |
| Color | Black |
| Weight | 550g |
| Rim Model | Inferno 27 |
| Internal Width | 22.3Mm |
| Erd | 606Mm |
$19.25
Original: $55.00
-65%SunRingle Inferno 27 29" Rim 32h - Black—
$55.00
$19.25
Description
- Lightweight disc specific rims in various widths to cover XC to Freeride use
- Welded, single pocket rim with nickel plated eyelets
| Model | Inferno 27 |
| Size | 29" |
| Internal W | 22.3mm |
| Depth | 18mm |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc |
| Type | Non-Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 606mm |
| Color | Black |
| Weight | 550g |
| Rim Model | Inferno 27 |
| Internal Width | 22.3Mm |
| Erd | 606Mm |














